"Pohádky tisíce a jedné magické noci"Velký hudebně-obrazový projekt Rajské galerie

MÁ DVĚ ČÁSTI.:


ŠEPTEJ...

KOUZELNÝ LESProjekt obsahuje dvě na sebe navazující části: Hudebně obrazovou část s CD Šeptej... a hudebně obrazovou část
s CD Kouzelný les. Každá z těchto audio nahrávek zároveň OBSAHUJE DVĚ CD,meditační (CD1) a harmonizační (CD2).


ŠEPTEJ...

Toto dvojalbum vyšlo v roce 2021. Je možno si ho zakoupit včetně obrazového katalogu k meditační části.


Obrazy

Základní kolekcí obrazů je 13 obrazů z kolekce O Ctnostech a 2 velká plátna O Orientu. Další obrazy vznikly v průběhu přípravy hudebních záznamů pro tento projekt v letech 2021 - 2022 (obrazy pro harmonizační část). 

Základních 15 obrazů obsahuje plněbarevný katalog k meditační části alba Šeptej, který je dodáván při zakoupení kompletu.
Hudba

2 CD komplet audio 

Šeptej...


Hlubinná harmonizace® v praxi:

Hudba s recitací a zpěvem vyjadřuje milostné splynutí uprostřed magické noci. Ctnosti jsou vodítkem vztahovým a Orient zajišťuje ochranu prostoru.


Hlubinná harmonizace partnerského vztahu na základě transformace "Vnitřního muže". Probuzení komunikace, smyslového vnímání, racionality, vyjadřování emocí. Cd je vytvořeno exkluzivně pro hudebně-obrazový projekt Rajské galerie s. r. o. 


Meditační část

Pod ochranou Luny (MOON)

CD 1. Terapie hudbou.

Uvolnění podvědomých bloků na Hladině emoční.
Éterické léčení I - Vztah k lásce, podle metodiky Hlubinné harmonizace®
Transformace mentálních těl na rovině materiální, vztahové a duchovní.

Toto meditační cd není vhodné poslouchat při řízení auta.CHARAKTERISTIKA HUDBY:


Skladba Luna je pilířem celého dvojalba. Základním zvukovým přestavbovým kamenem rozsáhlé transformace na úrovni těla Vnitřního muže je mluvené slovo - recitace a hudba Křišťálových mís. Tento jedinečný terapeutický nástroj zajišťuje správný průběh změnového procesu a prolíná se skladbou.

První část meditačního partu otevírá lyrický text, který autorka vytvořila právě pro tuto část, a to v autorčině autentickém podání. V druhé části, kde mají hlavní slovo mísy, byl dodržen meditační záměr podpořením jejich základního znění s přesahem do alikvot jen občasnými zvuky kalimby, zvonků, rolniček a etnickými samply, /např. šaman/ . Tyto nahrávky byly vybrány tak,  aby co nejméně narušovali terapeutickou linii mís a podpořily celý probíhající  meditační proces.  

Zajímavé na této skladbě je propracování rytmu, který stojí za povšimnutí. Rytmickou stabilitou pomocí jemnějších bicích nástrojů je celá druhá část meditační skladby koncipována jako podpora pro přirozený projev duše při tanci, přes který je možné dosáhnout speciálního meditačního stavu - vzájemného propojení s bipolární duší a následného ozdravení na základě povolení hlubokých spirituálních vazeb.
 
Binaurální vítr, který je v nahrávce slyšet také, má 3D efekt pouze při poslechu ve sluchátkách.. 
Harmonizační část

1. Vítr do plachet (WIND Antré)
2. Vítr od Afriky k Peru (WIND Part 1)
3. Vítr v Orientu ( WIND Part 2)
4. Vítr u Tichého oceánu (WIND Part 3)
5. Slunce vychází na Východě (SUN)
6. Souhvězdí Lodi Argo (STARS)


CD 2. Harmonizační relaxace.

Uvolnění vědomých bloků, podle metodiky Hlubinné harmonizace®
Transformace emocionálních těl na rovině emocionální.CHARAKTERISTIKA HUDBY:

Celé cd otevírá skladba Vítr do plachet (Vítr úvod), jemnými zvonky a ženským šepotem.  Vložený binaurálně nahraný lesní vítr, dodává celé skladbě nádech charakteru jemného větru v plachtách, který pohání všechny skladby. Mužská energie, která vstupuje opatrně na scénu trochu později, je znázorněna vokálovým mužský zpěvem (Voice of Gaia). Samply chrámového sboru, použité v některých částech skladby, dodávají hudbě prostorovost.

Druhá skladba Vítr od Afriky k Peru  (první část trilogie větrů) je odstartována zvonky a větrem, který utlumí cikády a přináší zpěv, poté se připojují první klávesy, druhé přichází později, stejně jako  deštný sloup. Pro tuto první část trilogie jsou použity samply indiána z Peru a zpěv Afrických dětí. 
Další dvě části z trilogie - Vítr v Orientu a Vítr u Tichého oceánu ukazují více na východ. Ženský hlas  (Voice of Wind), je občas  zlehka prolnutý trubkou a mužským etnickým zpěvem., klávesové smyčce se v závěru trochu uklidní a malinko zjemní, aby posluchače přes "východní kontinent" zvolna dovedly k "Tichému oceánu".  Ve třetí části trilogie je slyšet 
 nahrávka čínského pěvce a basové brumendo tibetských mnichů, které se prolíná i do skladby Slunce. Ve vrcholu této skladby, kdy slunce opravdu vychází, se ztišuje zpěv a přidávají na hlasitosti ranní ptáci. Velikost slunce je vyjádřena mongolským gongem, a celá majestátnost tohoto velkého svítání ladí v silném závěrečném F.

K vyjádření hvězd a k vytvoření dojmu velkého prostoru ve skladbě Hvězdy (poslední skladba tohoto cd), jsou plochy kláves trochu potlačeny, v první části skladby je zde přimíchán vzdálený velkým prostorem obalený sbor  a v pravé části zvukového spektra je použitý sampl etnického zpěvu.  Zvonky z autentické nahrávky jsou pak rozběhány po celé stereobázi, aby evokovaly třpytící se hvězdy. Klávesy v druhé části této skladby  jsou trochu efektovány tremolem a phaserem, aby se lépe prosadily zvonky. Chrámový sbor, zvonky, zpěv a přirozené echo kláves společně vytváří dokonalý dozvuk časoprostoru. 

 
Podle scénáře (záměru autorky) prochází hudba tohoto dvojalba napříč světem, proto je velmi zvukově rozmanitá. Doporučená příloha k dvojcd Šeptej:
Obrazový katalog k meditačně-terapeutické části, sestavený
ze všech obrazů z kolekce O Ctnostech a dvou pláten O Orientu.